Dotacja z Unii Europejskiej


INTERCHEMALL Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o., będący jednym z krajowych liderów produkcji mąki, pomyślnie pozyskało dofinansowanie, które umożliwi modernizację przedsiębiorstwa. Głównym celem tego ambitnego przedsięwzięcia jest zbudowanie nowego magazynu i połączenie go z już istniejącym, co umożliwi wdrożenie do produkcji nowych rodzajów mąki. Inwestycja ta zaowocuje nowymi kontraktami nie tylko na rynku krajowym, ale także pozwoli na poszerzenie oferty eksportowej.

W wyniku modernizacji wprowadzony zostanie również nowy sprzęt, w tym wózek wysokiego składowania, innowacyjne podnośniki kubełkowe z czujnikami równoległości pasa, a także redlery - przenośniki, które przyczynią się do oszczędności energii elektrycznej i znacznie poprawią wydajność procesu transportu zboża z elewatora do młyna. Dzięki zakupowi nowej maszyny do pakowania w torebki 1 kg, firma będzie mogła rozszerzyć ofertę o mąkę ekologiczną żytnią w dogodnych opakowaniach. Do przechowywania ekologicznego zboża zostanie zamontowany nowy silos o pojemności 250 ton wraz z nowoczesnym systemem mierzenia temperatury.

Wybudowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1,98 MWp pozwoli na zmniejszenie uzależnienia produkcji od tradycyjnych źródeł energii, co wpłynie na oszczędności i korzystne efekty ekonomiczne. Wartość całego przedsięwzięcia sięga 16 089 770,41 zł netto, z czego aż 6 787 383,78 zł stanowi dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy

Planowana modernizacja przedsiębiorstwa pozwoli na znaczące zwiększenie efektywności i wydajności produkcji, co wpłynie na wzrost przychodów oraz wzmocni pozycję firmy na rynku. To ogromny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, oszczędności energetycznej i ochrony środowiska.

Dzięki wsparciu z KPO, INTERCHEMALL Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o. może śmiało spojrzeć w przyszłość, gotowy do nowych wyzwań i podboju rynku z nowoczesnymi i innowacyjnymi produktami.

INTERCHEMALL Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o.
Jelenie 66
07-302 Ostrów Mazowiecka 3

Dojazd
{t.} +48 29 645 75 60
{f.} +48 29 645 75 90